محصولات هاربکس

معرفی گشاد کن هارباکس

گشاد کن هاربکس

یکی از شرکت های پیشگام و معروف بین المللی که همواره در این عرصه فعالیت دارد، برند هرباکس است. انبر گشاد کن لوله مسی هاربکس مدل HST-22 یکی از با کیفیت ترین و بهترین محصولات تولید شده توسط برند مذکور بوده که توانسته توجه بسیاری از مخاطبان را به خود معطوف سازد این محصول به راحتی و بدون ایجاد آسیب به لوله های مسی می‌تواند لوله هایی از سایز 1/4 اینچ تا 7/8 اینچ را گشاد کند.

انبر گشاد کن لوله مسی مدل HST-22 برند هرباکس HARBAX همانطور که می دانید فرد متخصص در هنگام جوشکاری لوله های مسی برای اینکه بتواند اتصالی مطمئن تر و بهتری داشته باشد یکی از لوله ها را گشاد کرده و دیگری را در آن جایگزین می نماید که این نحوه اتصال یکی از مطمئن ترین شیوه های اتصال لوله های مسی و آلومینیومی می باشد.

درگذشت این کار با ابزارآلات بزرگ سنگین وزن انجام می شد ولی امروزه با وجود انبر گشاد کن، کار تعمیرکاران و افراد متخصص بسیار ساده و راحت شده است

گشاد کن هاربکس
گشاد کن هاربکس

این نوع گشادکن دستی برای لوله های مسی نرم در سایز های ۱/۴ “, ۳/۸ “, ۱/۲ “, ۵/۸ “, ۳/۴ “, ۷/۸” اینچ مورد استفاده قرار میگیرد . در تبرید و تهویه مطبوع به منظور ایجاد اتصالات و لحیم کاری و جوشکاری استفاده می شود. برای گشاد کردن لوله باید دستگاه را داخل لوله مورد نظر قرار داد، دسته را فشار داد تا فک ها باز شوند و سپس آن را چندین بار حول محور چرخش بچرخانید. توصیه می شود قبل از انجام این عمل، انتهای لوله را گرم کنید تا نرم شود، که امکان بزرگ شدن آسان تر و دقیق تر قطر لوله را فراهم می کند.


این دستگاه یکی از ابزارآلات کاربردی و توصیه شده در صنعت تهویه مطبوع می باشد .

از ویژگی بارز این گشاد کن نسبت به گشاد کن والوو می توان به زاویه ی پخ مانند در ابتدای هر سایز از این انبر اشاره کرد. این موضوع باعث می شود که انبر به راحتی در لوله فرو رود. خیلی از مواقع ابتدای لوله ی مورد نظر به دلیل برش با لوله بر به سمت داخل خم می شود و یا به هر دلیلی از اندازه ی گشاد کن کوچکتر است و همین امر تکنسین را مجبور می کنید ابتدا با نوک دمباریک لوله را به زحمت گشاد کرده تا انبر گشاد کن در لوله قرار گیرد. حال گشاد کن هرباکس به تجربیات دیگران توجه کرده است و با طراحی یک زاویه در ابتدای هر سایز گشاد کن راحتی بیشتری برای تکنسین فراهم کرده است.

نکات مهم در استفاده از انبر گشاد کن هرباکس در هنگام کار با انبر گشاد کن باید به این موضوع دقت داشت که اگرچه این یک ابزار ساخته شده برای گشاد کردن لوله های مسی است ولی دقت به این امر که با گشاد شدن لوله در واقع منجر به کشش و نازک شدن جداره لوله می شود. هر چه مقدار گشاد شوندگی و کشش بیشتر شود مقدار ضخامت پوسته ی لوله های مسی کمتر شده و از مقاومت آنها کاشته می شود. بهتر است از گشاد کردن بیش از اندازه خود داری کنید چرا که در هنگام جوشکاری نیز احتمال ورود فیلر جوشکاری در آن وجود دارد.

۰۳:۵۱ بعدازظهرامتیاز دهید
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *