سرویس کولر

معرفی کارایی شیر اکسپوز

شیر اکسپوز

شیر اکسپوز یا شیر اطمینان در مواقعی که نیاز به استفاده از شیر سرویس کولر اسپلیت است مورد استفاده قرار می گیرد. این شیر می تواند امنیت بالاتری را برای تکنسین در هنگام اتصال شیلنگ گیج اندازه گیری برای تکسنین ایجاد کند.

پاشش گاز مبرد می تواند موجب سوختگی شدید در دست و یا ضایعات جبران ناپذیری در محل پاشش ایجاد کند همچنین نشت گاز مبرد در هنگام اتصال شیلنگ گیج اندازه گیری و استشمام این گاز می تواند موجب مشکلات سلامتی برای تکنسین ایجاد کند.

ممکن است هنگام جدا سازی شیلنگ منیفولد سرویس از شیر های کندانسور ، مبرد دستگاه تخلیه شود یا اینکه دستتان با گاز برودتی دچار یخزدگی شده باشد راه حل این مشکل استفاده از شیر اکسپوز میباشد

ببنید تصاویر مشابه اسیب عدم استفاده از شیر اکسپوز که ممکن است برای تکنسین های عزیز پیش بیایید

نحوه کار با شیر اکسپوز:

اکسپوز را روی کولرگازی ببندید یک سر ان به شیر سرویس متصل میکنید. در این هنگام شیر اکسپوز بدون اینکه سوزن را فشار دهد به به جای خود بسته میشود. بعد از اینکه به طور کامل متصل شد شیلنگ را به طرف دیگرشیر اکسپوز وصل می‌کنید. شیر در به این صورت عمل میکند که وقتی آن را می‌بندید سوزن درگیر می‌شود و وقتی باز می‌کنید سوزن آزاد می‌شود. بنابراین هنگام جداسازی هیچ گونه گازی از آن خارج نمی‌شود و از نشتی گاز جلوگیری می‌کند.

امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *